logo
      
Anna Stankiewicz & Janusz Strobel – Kofta

Wystąpią:

Nula Stankiewicz śpiew

Janusz Strobel gitara klasyczna, aranżacje

Mariusz „Fazi” Mielczarek saksofon

 

19 kwietnia 2018 mineło 30 lat od kiedy odszedł od nas Jonasz Kofta – wybitny poeta, dramaturg, satyryk i kabareciarz. By przypomnieć tę niezwykłą postać Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę. I tak powstał koncert niezwykły: pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.

 

To koncert na pogodę i niepogodę. Na smutki i radości.

Bo zawsze – jak mawiał Kofta – warto się uśmiechnąć. Jutro będzie za późno!

W koncercie wykorzystane są materiały archiwalne m.in. zdjęcia Poety, nagrania radiowe, slajdy z rękopisami jego piosenek.

 

Patronat nad koncertem objęła:

Fundacja im. JONASZ KOFTY „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH”

 

 

Nula Stankiewicz

Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.

Nula potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła” (T. Deszkiewicz)

Dotychczas współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i in. Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Sponsor strategiczny

Lotos logo
Patronat

Sopot logo
Sponsor srebrny

VBW logo
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
e-mail: teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01


NIP

konto bankowe
PL 02 2490 0005 0000 4530 5379 4015


Polityka prywatności
Zgłoś błąd na stronie
Mapa strony
Dla mediów


(C) Copyright 2017 Teatr Atelier